Persian_Category معرفي مركز

معرفي مركز

معرفی مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه :


گروه بیوشیمی قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با تنها عضو این بخش آقای دکتر علی فاضل که رشته تحصیلی ایشان داروسازی بود و با درجه علمی مربی هیئت علمی فعالیت خود را آغاز نمود.
 در سالهای آغازین انقلاب بخش بیوشیمی با سه بخش دیگر بصورت گروه فیزیولوژی، فارماکولوژیو ی ،بیوشیمی وبیوفیزیک با مدیر گروهی خانم دکتر بهروش اداره می شد. 
 
بعدها گروه به دو نیم تقسیم شد و این بخش تحت عنوان گروه بیوشیمی و بیوفیزیک به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1384 گروه بیوشیمی از گروه بیوفیزیک منفک گردید و تحت عنوان گروه بیوشیمی و تغذیه بامدیر گروهی آقای دکتر سید محمد رضا پریزاده(دانشیار بیوشیمی بالینی ) به فعالیت خود ادامه داد.این گروه در سال 1389 به دو گروه مستقل بیوشیمی به مدیر گروهی آقای دکتر سید محمد رضا پریزاده و گروه تغذیه به مدیر گروهی آقای دکتر محسن نعمتی(استادیار تغذیه) تفکیک شدند. شایان ذکر است که گروه بیوشیمی از سال1383 و گروه تغذیه از سال 1388 به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دو رشته بیوشیمی و تغذیه پرداخته است. مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه نیز در سال 1388 به ریاست آقای دکتر سید محمد رضا پریزاده فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

           
 

بازديدكنندگان

امروز: 53
اين هفته: 53
هفته‌ي گذشته: 305
اين ماه: 847
ماه گذشته: 1542
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.